آخرين مطالب

حاشیه های نشست خبری فرماندار از اعتراض به نبود خبرنگاران در سفرهای مسئولان استانی به آبیک تا یک بام و دو هوای رسانه های رسمی و غیر رسمی! اخبار شهرستان

حاشیه های نشست خبری فرماندار از اعتراض به نبود خبرنگاران در سفرهای مسئولان استانی به آبیک تا یک بام و دو هوای رسانه های رسمی و غیر رسمی!

  بزرگنمايي:

فرماندار آبیک پاسخ داد: احداث پل روگذر راه آهن متوقف نشده/ واگذاری واحدهای نیمه ساخت شهرک قدس با اقدامات لازم/رایزنی با مدیرعامل کارخانه سیمان برای مشارکت اجتماعی در شهرستان.
خبرنگاران و فعالان مجازی در حاشیه نشست خبری فرماندار شهرستان آبیک بر لزوم دعوت از آنان در سفرها و بازدیدهای مسئولان استان قزوین، ضرورت اهمیت دادن برخی مسئولان به جایگاه رسانه‌ها و پرهیز از ارتباط ادارات با رسانه های غیررسمی برای حرفه ای ماندن رسانه در شهرستان و خدشه وارد نشدن به اعتماد مردم به رسانه و فضای رسانه ای شهرستان تاکید کردند زیرا رسانه با مشخص بودن گردانندگان آن است که سبب می شود مردم در بیان مسائل خود به آن اعتماد کنند .
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، برگزاری نشست خبری شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک به مناسبت دهه فجر به دعوت مسئول روابط عمومی فرمانداری، فرصتی را برای خبرنگاران و فعالان مجازی این شهرستان فراهم آورد تا در حاشیه این نشست، سئوال‌های متنوع و متعددی را مطرح کنند که نماینده عالی دولت دقیق و شفاف و البته با سعه صدر به همه سوال‌ها، گلایه‌ها و درخواست‌های خبرنگاران و فعالان مجازی پاسخ داد.
سیدفرهاد حسینی دبیر شورای رسانه شهرستان آبیک در این نشست با اشاره به انعکاس 7 هزار خبر طی یک سال اخیر در حوزه کرونا در رسانه های شهرستان و تولید 700 خبر در زمینه این ویروس منحوس از سوی خبرنگاران و فعالان مجازی و که با انعکاس و برداشت از اخبار این خبرنگاران در کانال‌های مختلف فضای مجازی نیز همراه بوده است، اظهار کرد: انعکاس اخبار توسط این قشر در قالب خبر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و هشدارهای مسئولان، تاثیرات خوبی داشته و بازخوردهای این اخبار مفید بوده است و  توانسته ایم در سلامت، امنیت و آسایش شهروندان بخش هایی از اهدافی را که دنبال می‌کردیم، محقق سازیم و به دنبال تحقق کامل آن هستیم که البته همراهی و همدلی همگان را می طلبد.
وی انعکاس اخبار و اطلاع‌رسانی را از وظایف مهم رسانه‌های شهرستان آبیک ذکر کرد و افزود: شأن خبرنگاران شهرستان با وجود تلاش های بی شائبه ودر عین حال با کمبودها و محرومیت هایی که دارند آن گونه که شایسته آنهاست توسط مسئولان دیده و رعایت نمی شود و لازم است نگاه ویژه ای وجود داشته باشد تا بتوانند مطالبات مردم و مشکلات شهرستان را پیگیری کنند .

تعیین سخنگوی مطّلع و پاسخگو در ادارات
دبیرخبر اجتماعی خبرگزاری آریا تهران افزود: فضای مجازی در کشور رها شده است و به تبع آن در شهرستان آبیک نیز همین فضا وجود دارد و این مهم موجب شده علاوه بر سایر عرصه ها ، در فضای رسانه نیز تاثیر گذارد و در نهایت به مردم و اعتماد آنان به رسانه آسیب وارد شود.
وی بر تعیین سخنگوی پاسخگو و مطلع در ادارات شهرستان آبیک تاکید کرد و ادامه داد: ارتباط برخی ادارات با رسانه‌های غیررسمی موجب شده
انتشار حرفه ای اخبار تحت تاثیر قرار بگیرد و ضرورت دارد  از ظرفیت رسانه های مورد تایید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده شود تا کمتر شاهد آسیب ها در این عرصه باشیم ضمن اینکه ظرفیت فعالان فضای مجازی با هویتِ مشخص، با هم افزایی و استفاده از اخبار رسانه های رسمی می تواند برای مردم و رفع مشکلات شهرستان مطلوب واقع شود.
مدیر مسئول نشریه آبیک فردا اضافه کرد: لازم است از پتانسیل خبرنگاران به عنوان مشاور رسانه‌ای در اجرای مصوبات ادارات در حوزه‌های مختلف استفاده شود و در واقع مصوبات، پیوست رسانه‌ای و فرهنگی داشته باشد.
حسینی از افتتاح خانه مطبوعات و خانه سینما در دهه فجر با حضور استاندار قزوین خبر داد و از فرماندار شهرستان آبیک درخواست کرد: نشست صمیمی ماهانه و نشست خبری فصلی در فرمانداری برگزار شود و با هماهنگی خانه مطبوعات و فرمانداری بازدیدهای معیّن و سرزده مسئولان به همراه خبرنگاران برگزار شود باشند تا بتوانند تا حصول نتیجه موضوعات را پیگیری کنند.

شرکت در جلسات طبق تشخیص و ظرفیت رسانه
هاجرعبدالهی خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک در این نشست از دعوت رندمی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای مکتوب در سفرهای مسئولان استان قزوین به شهرستان گلایه کرد و گفت: به عنوان فعال رسانه مکتوب در شهرستان، دو دلیل درخواست انعکاس سفر و بازدیدهای مسئولان استانی را داریم؛ نخست اینکه پیگیر مطالبات مردم و مشکلات شهرستان از مسئولان استانی باشیم دلیل دوم اینکه ضمن تشکر و قدردانی از پاسخگویی مسئولان و مدیران و معاونان ادارات کل استان قزوین به صورت تلفنی، برخی از مسئولان استانی به صورت تلفنی پاسخگوی پیگیری مسائل مطروحه از سوی خبرنگاران شهرستان نیستند و لازم است در سفرها و بازدیدهای مسئولان، مسائل مهم شهرستان را از مسئولان استان پیگیری کنند.
وی علت عدم حضور در برخی جلسات را طبق تشخیص و ظرفیت رسانه‌ای(پایگاه جامع اطلاع‌رسانی) ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه این پایگاه خبری، ویژه شهرستان است، مردم انتظار دارند مطالبات آنها و مشکلات شهرستان بهتر و بیشتر انعکاس یابد و تلاش می‌کنیم در این زمینه فعال‌تر عمل کنیم و کمتر در جلسات حضور یابیم.
این فعال رسانه ای در ادامه در خصوص مشارکت مدیرعامل کارخانه سیمان در بحث کمک به فضای سبز و کاهش انفجارات مهیب ناشی از فعالیت معادن این کارخانه و واگذاری واحدهای مسکونی نیمه ساخته فاقد ناظر و مقاوم‌سازی شهرک قدس و تهدید جان خریداران این واحدها در آینده سوال‌هایی را از فرماندار آبیک پرسید که به آنها پاسخ داده شد.

روابط عمومی ادارات تبدیل به رسانه شده‌اند
مجید رحیم‌پور خبرنگار پایگاه خبری صبح قزوین در این نشست گفت: اخبار شهرستان و اقدامات مسئولان باید از طریق تریبون رسانه به سمع و نظر مردم برسد نه اینکه توسط روابط عمومی ادارات اطلاع‌رسانی شود.روابط عمومی ادارات تبدیل به رسانه برای نشر اخبار مسئولان شده که همین امر سبب شده در فضای مجازی اخبار به گونه دیگری استنباط  و به خورد مردم داده شود.
وی افزود: کم و کاستی‌ها و مشکلات باید از زبان خبرنگاران به مردم اطلاع‌رسانی شود تا موضوعات مختلف با پیگیری خبرنگاران به سرانجام مطلوب برسد.
این فعال رسانه‌ای در خصوص صحت توقف احداث پل روگذر راه‌آهن آبیک به قشلاق، مشارکت مدیرعامل کارخانه سیمان صرفا در امور فرهنگی و ورزشی و دریافت حق آلایندگی از نیروگاه شهید رجایی سوال‌هایی مطرح کرد که فرماندار به آنها پاسخ داد که در ادامه می‌آید.

رسانه‌ها در تعامل با مسئولان به پیگیری امورات می‌پردازند
محمد قهرمانی مدیر کانال پایگاه خبری «آبیک شهر من» در این نشست گفت:  هر خبرنگار و فعال مجازی جایگاه حقیقی و حقوقی دارد و موظف به پیگیری مطالبات مردم و مشکلات است. با توجه به اینکه رسانه‌ها بلندگوی مسئولان هستند در تقابل با مسئولین قرار ندارند و در تعامل با انها به پیگیری امورات مختلف می‌پردازند.
وی افزود: با توجه به ارسال پیام‌های مختلف از سوی مردم در زمینه‌های مختلف، سعی کرده‌ایم پاسخ مناسبی به برخی مردم بدهیم و از ضرب هیجانات و آلام آنان بکاهیم وگرنه از طریق دیگری اقدام می‌کردند که جالب نبود.
این مدیر کانای فضای مجازی گفت: پیگیری امور مختلف شهرستان آبیک ارتباطی به مسائل حزبی، جناحی، شخصی و گروه خاص ندارد و تلاش همه برای ارتقای شهرستان در حوزه‌های گوناگون است.
قهرمانی افزود: در خصوص مسائل شهرستان آبیک می‌توانیم راهکارهایی را ارئه دهیم تا باری از مشکلات این شهرستان بکاهیم.

برخورد دوگانه با پیج های بی‌هویت و باهویت در فضای مجازی
سعید خدایاری مدیر پایگاه خبری و کانال فضای مجازی آبیکی‌ها در این نشست اذعان کرد: برخی مسئولان شهرستان آبیک خبرنگاران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری را فراموش کرده‌اند و به انعکاس اخبار ادارات خود به روابط عمومی‌ها بسنده کرده‌اند و آنها را رسانه شهرستان کرده‌اند در حالی که باید به جایگاه رسانه‌ای خبرنگاران  توجه شود و تغییر رویکرد در این زمینه صورت گیرد.
وی افزود: با فراموشی رسانه‌های رسمی در شهرستان آبیک توسط برخی مسئولین ادارات، شاهد انتشار اخباری مبنی بر تخریب مسئولان و اخبار غیرواقعی هستیم که موجب شده عملکرد فعالان مجازی و رسانه‌ها تحت تاثیر قرار بگیرد و مردم به افراد بدون هویت در فضای مجازی بیشتر توجه کنند که آسیب محسوب می‌شود.
این فعال مجازی بیان کرد: حال این سوال مطرح است که چرا فعال مجازی همچون بنده که دارای هویت مشخص شده هستم با انتشار یک خبر مورد مواخذه دستگاه قضایی قرار می‌گیرم اما با افراد بی‌هویت فعال در فضای مجازی که در حال تخریب مسئولان و انعکاس اخبار بعضا ناصحیح و تحریک‌کننده هستند، برخورد لازم نمی‌شود.
 خدایاری از تخریب برخی خبرنگاران و فعالان مجازی علیه یکدیگر و تقابل آنها از همدیگر انتقاد کرد و گفت: فضای رسانه باید فضای دوستانه و همدلی در راستای پیشرفت شهرستان آبیک باشد.

معرفی سخنگو برای هر اداره
شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در پاسخ به سوال‌ها و مطالب مطروحه از سوی خبرنگاران و فعالان مجازی این شهرستان تعیین سخنگو در ادارات را پیشنهادی ارزنده و اقدامی صحیح از سوی دبیر شورای رسانه شهرستان دانست و توضیح داد: تذکر لازم دراین زمینه به مسئولان ادارات شهرستان داده می‌شود تا روابط عمومی‌های خود را معرفی کنند و پاسخگوی خبرنگاران باشند.
این مسئول ادامه داد: اخبار سفرها و بازدیدهای مسئولان استان قزوین به شهرستان آبیک باید توسط خبرنگاران این شهرستان پوشش داده شود و انعکاس یابد.بنابراین اگر از استان خبرنگاری به همراه مسئولان در شهرستان حضور یابد، باید از خبرنگاران شهرستان آبیک هم در برنامه‌ها حضور یابند.
فرماندار شهرستان آبیک در خصوص دریافت حق آلایندگی از نیروگاه شهید رجایی اذعان کرد: این نیروگاه در حوزه شهرستان آبیک قرار دارد و در حریم هیچ شهری هم نیست و باید به روستاهای همجوار این نیروگاه که از آلودگی متضرر می‌شوند عوارض اختصاص یابد؛ اگرچه تشخیص این مهم بر عهده محیط زیست است البته آلودگی

نیروگاه شهید رجایی دائمی نیست و فصلی است  ومصرف مازوت مقطعی دارد.
احمدپور افزود: در جلسه‌ای که به دعوت شورای شهر آبیک از مدیرعامل کارخانه سیمان شده بود، در زمینه مشارکت اجتماعی این کارخانه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و قول داده شده سال آینده در زمینه فرهنگی و ورزشی و توسعه فضای سبز و مطالبات زیست محیطی شهرستان آبیک مساعدت لازم صورت گیرد.
وی ادامه داد: جلسه‌ای هم با حضور اعضای شورای تامین شهرستان آبیک با مدیرعامل کارخانه سیمان در محل این کارخانه برگزار شده  که مطالبات و مسائل موجود ارائه شده و تاکید شده طی تعاملاتی، اقداماتی صورت گیرد.

پل روگذر راه‌آهن متوقف نشده
این مسئول اضافه کرد: عملیات اجرایی پل روگذر راه‌آهن آبیک به قشلاق متوقف نشده بلکه کم و کاستی و مشکلاتی در حوزه تامین اعتبار دارد و با کندی در حال اجراست اما شرکت متعهد شده پل همسطح روگذر شهرهای آبیک وخاکعلی را سریع‌تر به اتمام برساند.البته تاکید شده که در اجرای این پروژه تسریع بخشیده شود تا بخشی از بار ترافیکی کاسته شود.
فرماندار شهرستان آبیک در خصوص گلایه برخی از صنوف از عدم تعطیلی برخی واحدها در ساعت 21 گفت:پایان محدودیت‌ها تا پایان امسال ادامه دارد و پلیس راهور باید کنترل و نظارت لازم را داشته باشد. هرمتصدی واحد صنفی که از این موضوع سرپیچی کند با جریمه و پلمب توسط دادستانی مواجه خواهد شد.
احمدپور در خصوص واگذاری واحدهای نیمه ساخت شهرک قدس توضیح داد: شرکت عمران گستر طی توافقی با شهرداری، در حال انجام برخی امور در پروژه واحدهای نیمه ساخت مسکونی است و نسبت به مقاوم‌سازی و استحکام بنا و پرداخت حق و حقوق شهرداری هم باید اقدام کند تا آماده بهره‌برداری و واگذاری شود؛ قطعا باید ضوابط شهرسازی در ساخت این واحدها رعایت شود و تا زمانی که استحکام بنا صورت نگیرد پایان کار صادر نخواهد شد که البته طی رایزنی‌ها، اقدامات لازم اجرایی خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعیین سیاهه منابع آلاینده شهرستان آبیک/ برخورد قانونی با فروشندگان گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی و مهاجر/مشاهده عقاب‌ ماهی‌گیر درتالاب یعقوب‌آباد/ ارجاع 73 مورد تخلف به دستگاه قضایی

تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار دیگر برای آبرسانی به آبیک

گزارش جدیدی از کرونای انگلیسی در آبیک نداریم/ آغاز به کار شهرداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش نیروها و به صورت نوبت بندی

اِعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر در قزوین/تعیین تکلیف قرنطینه روستای حسین آباد پس از تست مجدد اهالی/ تاکید مسئولان آبیک بر حمایت مالی مسئولان استان/150 مورد مثبت کرونا در شهرستان

5 نام اول پسران و دختران شهرستان آبیک اعلام شد / محمدحسین و رستا در صدر انتخاب والدین

تست کرونای 2 سرباز در آبیک منفی شد/ حال عمومی مبتلایان کرونای انگلیسی مساعد است

ثبت 143 مورد کرونا مثبت طی دوهفته اخیر در آبیک / انتظار بارش 20 میلیمتری در آبیک

آبیک نیازمند بودجه بحران است/تمام موارد ابتلا به کرونا در این شهرستان انگلیسی است/خدمات به مردم حسین آباد باید درب منازل باشد

آبیک امکانات یارای مقابله با کرونای انگلیسی را ندارد/بیمارستان شهدا نیازمند تجهیزات کامل‌تر است/ کرونا جان 75 آبیکی را گرفته

صدور دستور وزیر بهداشت برای اختصاص 20 میلیارد تومان به مبارزه با کرونای انگلیسی در آبیک/اتخاذ تصمیمات قاطع برای خاموش کردن آتش زیر خاکستر کرونا

لزوم اقدامات جدی‌تر در حوزه پیشگیری و درمان کرونای انگلیسی در آبیک

شناسایی و برخورد با تولید و توزیع کنندگان مواد محترقه در آبیک/ افزایش دستگیری سارقان و کشفیات سرقت/جمع آوری معتادین در آینده نزدیک

مددجویان روستایی کمیته امداد به بهانه های مختلف از طرح مقاوم سازی مسکن محروم نشوند/تعدد مسکن گل و خشتی در روستاهای دامنه کوهستان آبیک/آمادگی کمیته امداد برای حل مشکلات مددجویان متقاضی تسهیلات مسکن روستایی

حسین آباد، پاره تن آبیک و آزمونی مهم برای مردم، رسانه ها و مسئولان

شهرستان آبیک قرنطینه نمی‌شود/مشخص شدن نتایج آزمایش کرونای اعضای خانواده متوفی کرونای انگلیسی فردا/پرهیز جدی از شرکت در هرگونه اجتماعات

آرزوی پرواز نوجوان کم توان جسمی آبیکی برآورده شد

هشدار درباره کرونای انگلیسی در آبیک / شهروندان هرگونه علائم کرونا را کرونای انگلیسی تلقّی و به بیمارستان شهدا مراجعه کنند

ساختمان جدید مرکز نگهداری زنان سالمند در آبیک افتتاح شد

افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه در آبیک

آیین افتتاح نمادین 446 پروژه عمرانی، محرومیت زدایی و اشتغالزایی قزوین در چناسک آبیک

خط تولید تجهیزات پزشکی یک واحد صنعتی در آبیک افتتاح شد/چراغ صادرات در شرکت نورآور ارتباط روشن می‌شود/اشتغال بیش از 70 زن سرپرست خانوار در شرکت

موسسه خیریه سالمندان انصار الشهداء آبیک راه اندازی شد

از کلنگ زنی خط انتقال آب شهرک صنعتی کاسپین یک تا افتتاح 8 پروژه خدمات عمرانی، شهری و حمایتی در آبیک

شناسایی 6 محوطه تاریخی در پیغمبرکوه آبیک/ ارسال پرونده محوطه ها تا پایان امسال به وزارت خانه

خانه مطبوعات شهرستان آبیک راه اندازی شد

از افتتاح سینمای دیجیتال باران در آبیک تا برپایی نمایشگاه " زن در قاب عکس" و طراحی چهره شهدای شهرستان

وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک را عملی می‌کنم/خدمتگزاری جای دعوا نیست/لزوم پیشرفت‌های مادی توام با پررنگ شدن اخلاق و معنویت

7 طرح آموزشی، فرهنگی، کشاورزی و صنعتی در آبیک به بهره‌برداری رسید

افتتاح خانه مطبوعات و سینما باران در آبیک با حضور استاندار قزوین

ردّ مصوبه ریاست جدید شورای شهر آبیک از سوی فرمانداری

کاهش ازدواج و طلاق و افزایش ولادت و وفات در آبیک

کمپهای ترک اعتیاد باید بوی درمان و روانشناسی دهد/آمادگی برای راه اندازی شلتر ، مراکز نگهداری بیماران روان و معلولین ذهنی در آبیک/ کرامت افراد در حال بهبود حفظ شود

روبان کمپ ترک اعتیاد و مرکز نیکوکاری در آبیک قیچی شد/افتتاح 2 پروژه عمران روستایی

برگزاری راهپیمائی خودرویی و موتوری 22 بهمن در آبیک/مسئولان فرصت خدمت به مردم را قدر بدانند/ فاصله گرفتن مسئولان از مردم خیانت است/انقلاب راه را برای نشر فرهنگ قرآن و اهل بیت "ع" فراهم کرد

حاشیه های نشست خبری فرماندار از اعتراض به نبود خبرنگاران در سفرهای مسئولان استانی به آبیک تا یک بام و دو هوای رسانه های رسمی و غیر رسمی!

احتمال لغو ریاست فیض الهی بر شورا ی شهر آبیک

تخلیه نخاله های ساختمانی در ورودی جاده سلامت آبیک خلاف قانون است

چرایی استعفا از زبان رئیس شورای شهر آبیک/ حاکم بودن فضای پلیسی در شورا/ در مصوبات مسائل شهری سلایق شخصی دخیل نشده

رئیس شورای شهر آبیک و منشی هیات رئیسه شورا استعفا دادند/خانم شورا رئیس شد

افتتاح مدرسه خیرساز آبیک به وقت اضافه کشیده شد/پروژه شهرک فردوس در کمای بی اعتباری

افزایش یک دستگاه مینی بوس و نوسازی 15 دستگاه تاکسی حمل و نقل عمومی آبیک

برگزاری مجازی برنامه‌های ارشاد آبیک در دهه فجر /تشکیل شورای حمایت و خدمات فرهنگی فضای مجازی /تاکید بر هم افزایی اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی

کمتر از 6 هزار دانش آموز استان قزوین فاقد گوشی هوشمند هستند/ بیش از 70 درصد مدارس آبیک خیرساز است

گشایش و برکات در طرح‌ها با مزین شدن به نام شهید سلیمانی/سپاه پای ثابت پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان آبیک

آلاینده بودن 35درصد خودروهای مراجعه کننده به مرکز معاینه فنی /احداث کمربند سبز در آبیک نیازمند مساعدت مسئولان /بروز آلودگی هوا و آلودگی صوتی با تردد خودروهای سنگین

نقص فنی دستگاه سنجش آلودگی هوای آبیک رفع شد

علت نقص دستگاه پایش کیفی هوای آبیک شفاف‌سازی شود/لزوم لحاظ پیوست رسانه‌ای برای فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف

نمی‌توانیم از جایی هوای پاک تهیه کنیم/تیشه شبانه حفاران غیرمجاز بر سایت فسیلی پیغمبرکوه آبیک

خادمان بازسازی عتبات رهروان شهید سلیمانی اند/ پیگیری اجرای طرح سردار دلها برای بازسازی عتبات / آغاز به کار رسمی ستاد آبیک با رونمایی از طرح شهید سلیمانی

محدودیت فعالیت واحدهای آلاینده در صورت بحرانی شدن هوای آبیک/رایزنی با مدیر کل بحران البرز برای مدیریت فعالیت کارخانه سیمان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک