آخرين مطالب

در گفت‌وگو با دکتر سیاهکلی نماینده مردم قزوین آبیک و البرز مطرح شد:

امسال سال تحول دولت در حوزه نیروی انسانی و مدیریتی / پیگیری احداث بخش الحاقی بیمارستان شهدا و تعیین تکلیف معادن پیغمبرکوه اخبار استان

امسال سال تحول دولت در حوزه نیروی انسانی و مدیریتی / پیگیری احداث بخش الحاقی بیمارستان شهدا و تعیین تکلیف معادن پیغمبرکوه

  بزرگنمايي:

لطف الله سیاهکلی ضمن تشکر از رئیس جمهور بابت تغییرات مدیریتی اخیر در دولت ابراز امیدواری کرد امسال سال تحول دولت در حوزه نیروی انسانی و مدیریتی باشد و او را یک رئیس جمهور عملگرا خواند.

سیدفرهاد حسینی - لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین آبیک و البرز در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگار  پایگاه خبری آبیک به تشریح مسائل مختلف کشور، استان و شهرستان آبیک پرداخت.

رئیسی ، یک رئیس جمهور عملگرا شده است
 وی ضمن تسلیت ایام‌شهادت امام علی(ع) ، آرزوی قبولی طاعات و عبادات و دعوت امت حزب الله استان قزوین برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: در مسائل کشور از آقای رئیسی به خاطر اقدامات شجاعانه در باب جابجایی مدیران و وزرا تقدیر و تشکر می کنم به خاطر اینکه که الان می توان گفت ایشان یک رئیس جمهور عملگرا شده است و اگر مدیری ضعیف عمل می کند نسبت به تعویض آن اقدام می کنند و این بسیار ارزشمند است .

سال تحول در حوزه نیروی انسانی و مدیریتی دولت
نماینده مردم قزوین آبیک و البرز در مجلس افزود: امیدواریم این شیوه ارزیابی مدیریتی که از سطوح بالا و میانی شروع شده ادامه داشته باشد که  از رئیس جمهور تقدیر می‌کنیم و امیدواریم امسال سال تحول در حوزه نیروی انسانی و مدیریتی دولت باشد. امسال قصد ما این است که به صورت کمّی کار بکنیم، یعنی هم تورم را که کمّی است اعلام کنیم که کنترل شده و هم باید رشد تولید که کمّی هست با عدد و رقم گفته شود.

سال نکوی دولت با تغییرات ابتدای سال توسط رئیس جمهور
سیاهکلی افزود: بنابر این اگر قرار است به کمیت تورم و رشد تولید توجه کنیم باید به نیروهای باتجربه ی عملگرا و اجرایی توجه بشود و شاهدیم که " سالی که نکوست از بهارش پیداست " و  آقای رئیسی در ابتدای سال  این کار را شروع کرده و ما تشکر می کنیم.
او اظهار کرد: در بحث آموزش و پرورش نیز باید گفت که دولت کار بزرگی انجام داد و مساله ای که 12 سال کسی ورود نمی کرد و یا نمی خواست انجام بدهد را انجام داد اما به دلیل اقدامات نادرست وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه مشکلات مهمی پیش آمد و من به مانند سایر هشدارها و نکاتی که تا کنون مطرح کرده ام،  همان موقع گفتم که دو نفر باید عوض شوند، اول باید میرکاظمی استعفا بدهد و بعد وزیر آموزش و پرورش که خوشبختانه این اتفاق افتاده و آقای رئیسی هم به این موضوع توجه کرده که ما تشکر می کنیم و در ادامه هم باید وزیر صمت تغییر کند.
راهبرد درستِ توجه به همسایگان توسط دولت
نماینده مردم قزوین آبیک و البرز در ادامه اظهار داشت: در حوزه بین الملل هم انتخاب راهبرد درستِ توجه به همسایگان توسط دولت و اینکه رئیس جمهور اعلام کردند که " همسایگان خویشاوندان ما هستند " جای تقدیر دارد و دولت به این اصل عمل می کند شما می‌بینید که رابطه ما با همسایگان بسیار خوب شده است و با کشورهای منطقه ،  آسیا ، جنوب غرب آسیا ، روسیه ، کشورهای شرق آسیا مثل چین ، کشورهای حاشیه خلیج فارس ، کشورهای مسلمان و کشورهای آفریقایی رویکرد خیلی خوبی را دولت در پیش گرفته است .

ایران محاصره را شکسته و بزرگترین لطمه را به دلار زده است
وی تصریح کرد:  امروز دیگر کسی نمی تواند بگوید ایران در حصر اقتصادی است ، ایران محاصره را شکسته و بزرگترین لطمه را به دلار زده است. دلار ترک خورده و امروز کشورها متوجه شده‌اند بدون دلار می توانند ذخایر ارزی ، معاملات و تسویه حساب های خود را انجام بدهند که این از آثار انقلاب اسلامی و صدور انقلاب به دیگر کشورها است و الحمدلله موفقیت خوبی حاصل شده و من فکر می کنم که امسال بتوانیم کنترل تورم را داشته باشیم و سال آینده مردم دیگر بهبود اقتصاد را بتوانند در سفره خود احساس کنند.

3 سال پرکار در استان قزوین پیش رو داریم

سیاهکلی گفت: در مورد استان قزوین از حدود 500 میلیارد تومان بودجه سال 99 به 2100 میلیارد تومان در سال جاری رسیده ایم و این نشان می دهد که رشد خوبی داشته اما آیا با این بودجه می توان کار کرد ؟ قطعا نه ‌.
وی اضافه کرد: استان ما بالای 6 هزار میلیارد تومان بودجه لازم دارد . برای اینکه به 6 هزار میلیارد تومان برسیم ، سه کار انجام دادیم، اولا بودجه را چندبرابر کردیم که در سال‌های بعدی هم این اتفاق خواهد افتاد، بنابر این طی سه سال آینده می توانیم از بودجه های استانی پیش بینی بودجه 10هزار میلیاردتومانی بکنیم.

35 هزار میلیارد تومان بودجه برای سه سال استان قزوین
او افزود: سفر رئیس جمهور به استان را داشتیم  که بالای 12 هزار میلیارد تومان گرفته شد و سوم اینکه قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام به استان آورده شد و به گفته استاندار قزوین نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان بودجه به همراه داشت که در مجموع بالای 35 هزار میلیارد تومان بودجه می شود و این یعنی در طی سه سال آینده ما سالانه بطور میانگین 10 هزار میلیارد تومان بودجه داریم.
سیاهکلی گفت: معلوم است که ما اهدافی را که تعیین کرده بودیم به آن رسیده ایم و تا سال 1404 سه سال پرکار داریم که باید همه مدیران دقت کنند،کم کاری ها و تنبلی ها کنار گذاشته شود. وی تاکید کرد: باید دقت در هزینه‌کرد داشته باشیم و فساد در هزینه کرد نباید داشته باشیم تا بودجه، آن پروژه ها را بدون نقص و مشکل پیش ببرد و مردم طی سه سال آینده مشاهده کنند که واقعاً کار زیرساخت‌های اساسی استان  مثل راه‌های روستایی، آب شرب و کشاورزی ، مسکن و آبخیزداری تمام شده است.
انتقال آب سد طالقان به آبیک مهمترین پروژه و اقدام مطلوب 
سیاهکلی در ادامه به بیش از 140 سفر کاری خود به تمامی روستاها و شهرهای آبیک اشاره کرد و در خصوص اقدامات و عملکردها در شهرستان آبیک نیز اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات انجام شده در شهرستان آبیک نسبت به گذشته مطلوب بوده و مهمترین آنها پروژه عظیم 400 میلیارد تومانی انتقال آب از سد طالقان به آبیک و اتصال آن به شبکه خانگی بعد از سالها انتظار مردم بود که با پیگیری های صورت گرفته در مرداد 1401 با حضور وزیر نیرو محقق گردید و کام مردم آبیک شیرین شد.

پیگیری برای تسریع در احداث بخش الحاقی بیمارستان شهدا

وی به پیگیری ها برای رفع مشکلات درمانی بیمارستان شهدا اشاره کرد و افزود: کلنگ‌زنی الحاقیه بیمارستان 96 تختخوابی شهدای آبیک در روزهای پایانی سال گذشته با حضور استاندار،مسئولان، نمایندگان مردم در مجلس و خیّر بیمارستان انجام شد و به دنبال آن هستیم که این کار با سرعت پیش رفته و به اتمام برسد و مشکلات درمانی و تنها بیمارستان دولتی شهرستان با خدمت رسانی شایسته به مردم برطرف گردد.

پروژه مسکن ملی آبیک پیشرفت خوبی دارد
وی در ادامه به شروع عملیات اجرایی فاز یک پروژه نهضت ملی مسکن شهر آبیک اشاره کرد و گفت : تعداد 240 واحد در این فاز احداث و به بهره برداری می‌رسد که خوشبختانه پیشرفت بسیار خوبی داشته و جزو رده های اول پروژه های نهضت ملی مسکن در کشور می باشد.
 سیاهکلی در ادامه رفع مشکلات و افتتاح میدان میوه تره بار شهر آبیک اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در رابطه با حل مشکل زمین های اوقافی در شهر خاکعلی،  اتمام پروژه تصفیه خانه به طول 10 هزار متر مربع در شهر آبیک، حل شدن مشکل 40 ساله اسناد زمین های قولنامه ای شهر آبیک نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و کلنگ احداث شهرک بین المللی دانش بنیان و فناوری نوین هم در بهمن ماه سال 1401 در شهرستان آبیک به زمین زده شد.‌

ادامه پروژه دوبانده کردن جاده قدیم آبیک، محمدیه
دکتر سیاهکلی در ادامه به اقدامات در حال انجام آبیک نیز اشاره کرد و افزود: ادامه پروژه دو بانده شدن جاده قدیم آبیک به محمدیه به طول 35 کیلومتر با اعتبار 100 میلیارد تومان در مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین در دستور کار می باشد که 10 کیلومتر آن در سال 1401 انجام شده و مابقی نیز انجام می گردد. همچنین انعقاد قرارداد اجرایی 30 کیلومتر سیستم جمع آوری فاضلاب ( اگو) شهر آبیک با مشارکت شهرداری آبیک انجام می گیرد که طی دو سال تمام فاضلاب شهر آبیک به سیستم اگو وصل می شود.

پیگیری مجدانه تعیین تکلیف فعالیت معادن در پیغمبرکوه
وی در ادامه به مطالبات مردم شهرستان آبیک در خصوص مسائل مختلف اشاره خاطر نشان کرد: پیگیری معضلات زیست محیطی شهرستان ، اهتمام ویژه برای رفع آلایندگی نیروگاه شهید رجایی، شرکت سیمان آبیک و سیپورکس، همچنین ریزگردهای دشت الله آباد و بوی بد گاوداری ها از جمله موضوعاتی است که مورد نارضایتی و مطالبات مردم بوده که رفع این معضلات در دستور کار می باشد.
 سیاهکلی ادامه داد : تعیین تکلیف فعالیت معدنی در پیغمبرکوه که مطالبه مهم مردم و مورد تاکید امام جمعه محترم شهرستان نیز می باشد با جدیت در حال پیگیری است و موضوع تامین آب شرب روستاها ، احداث و بهسازی مسکن روستایی در اراضی متعلق به بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان آبیک ، انجام روکش آسفالت راه های روستایی و شروع گازرسانی به شش روستای صعب العبور از جمله مسائل و مواردی است که مردم شریف شهرستان آبیک مطالبه داشته و برای آن برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت می گیرد.
 نماینده مردم قزوین آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: احداث پل غیر همسطح در اتوبان کرج قزوین برای ورود به شهر آبیک و تجهیز و اخذ ماشین آلات عمرانی برای شهرهای تازه تاسیس قشلاق و زیاران نیز از جمله مطالبات است که مورد نظر و حمایت می باشد .
از نهضت آسفالت در روستاهای بشاریات تا نگاه حمایتی به شهرهای تازه تاسیس
سیاهکلی به اقدامات عمرانی در شهرستان آبیک نیز اشاره کرد و گفت: تخصیص اعتبار برای آب شرب روستای آتانک، شروع عملیات این پروژه بعد از حدود چهل سال ، آسفالت راه های روستایی خرم پشته، رضی‌آباد، هزارجلفا، زعفران، دارالسرور و بهجت آباد و همچنین بهسازی ورودی روستای میان کوه ، ایمن سازی کیلومتر5جاده زیاران و تحویل 10 واحد مسکونی روستایی به مددجویان بهزیستی شهرستان، نهضت آسفالت در معابر روستاهای بخش بشاریات، آسفالت 16 هزار مترمربع از معابر خاکی شهر زیاران و جدول گذاری 1100 متر از معابر شهر زیاران ، تعویض لوله های شبکه آبرسانی شهرک قشلاق به میزان 6 کیلومتر و دو کیلومتر دیگر در دستور کار برای اجرا در سال 1402 ، تعریض و جدول گذاری خیابان اصلی شهر قشلاق از دیگر مسائل عمرانی مورد مطالبه مردم شریف بوده که بخشی اجرایی شده و بخشی نیز در دستور کار می باشد .

وضعیت رو به پیشرفت و تحول شهرستان آبیک
وی در پایان با بیان اینکه وضعیت آبیک نسبت به گذشته رو به پیشرفت و تحول می باشد، اظهار داشت: تلاش بر این است که با همت مسئولان و همراهی مردم بتوانیم شرایط مطلوب تری در سطوح مختلف در شهرستان آبیک را شاهد باشیم و همواره مدیون محبت های مردم شریف شهرستان آبیک هستیم و امیدوارم با دعای خیر مردم بتوان آنچه که در توان داریم برای خدمت رسانی و رفع مشکلات و ایجاد رفاه و آسایش برای این مردم عزیز به کار گرفته و شرمنده آنان نشویم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای خدمت به میزبانی ایلات و عشایر کرد شهرستان آبیک

از مشکل آسفالت و پل های جاده آبیک-خاکعلی تا دسترسی به اتوبان غدیر و نیاز به اورژانس در قشلاق

سعید وزیری نژاد، شهردار آبیک شد

پیام امام جمعه شهرستان آبیک به مناسبت 12 فروردین  روز جمهوری اسلامی ایران

شعار سال 1403 در شهرستان آبیک چگونه محقق خواهد شد؟

شعار سال 1403 در شهرستان آبیک چگونه محقق خواهد شد؟

صیانت از آراء مردم آبیک با 256 ناظر شورای نگهبان در 77 صندوق

فرآیند تعلیم و تربیت، تعاملی و تدریجی است/آبیک رتبه دوم استان در برگزاری کیفی جشن تکلیف دختران

نکاتی مهم برای انتخاب اصلح در آبیک

جزئیات احداث بوستان 4 هکتاری خانواده در شهر آبیک

عملکرد 6 ماهه شهرداری آبیک از نهضت آسفالت تا رفع مشکل 10 ساله پل راه آهن!

فعالیت دفتر حمایت از زنان، کودکان و خانواده در دادگستری آبیک / کاهش 30 درصدی ثبت دادخواست مهریه طی دو ماه

رونمایی از «سردیس سردار دل‌ها» اثر هنرمند بسیجی در آبیک

شهرستان آبیک رتبه اول استان در پرداخت زکات / تقویت شورای زکات و تقدیر از مودیان زکات در دستور کار

نمایندگان مجلس فعلی به مردم گزارش بدهند برای مردم شهرستان آبیک چه کرده اند؟

پیام کانون بسیج رسانه و اعضای شورای رسانه شهرستان آبیک به مناسبت 5 آذرماه

دو معاون فرمانداری شهرستان آبیک معرفی شدند / صالحی معاون سیاسی ، سلطانشاهی معاون عمرانی

پرونده‌های دعاوی خانوادگی مشکل مهم شهرستان / مشاور امین و خوب نیاز مهم آبیک

تمام کابل های برق آبیک خودنگهدار شد/ تعویض کابل های برق قشلاق، زیاران و خاکعلی

آیا شورای شهر آبیک منحل می شود؟/استاندار جایگزین شورا شده و شهردار تعیین می کند؟

کاهش 60 درصدی سرقت خودرو در شهرستان آبیک / انتقال 127 معتاد متجاهر به کمپ

اقدامات قضایی صورت گرفته با ضارب آمر به معروف در شهرستان آبیک/ بازداشت 7 روزه ضارب / حکم صادره حائز جنبه عمومی نیز خواهد بود

افزایش 72.5 درصدی بودجه شهرستان آبیک/ افتتاح و بهره برداری 61 پروژه در هفته دولت

گزینه شهرداری آبیک مشخص شد

باید در قبال ولایت احساس مسئولیت داشت/شورای شهر آبیک با رعایت تقوا و عمل به تکلیف، شهردار توانمند با سابقه روشن و کارآمد انتخاب کند!

جزئیات نشست با رئیس قوه قضائیه/ اعلام مطالبات عمومی شهرستان آبیک به رئیس عدلیه جهت بررسی و صدور دستورات لازم

جزئیات و نکاتی از استیضاح و برکناری شهردار آبیک

تجلیل از مدال آوران و افتخارآفرینان ورزشی آبیک/ دیدار و گفتگو با روسای هیئت های ورزشی شهرستان

لزوم جدیت بیشتر مسئولان برای رفع مشکلات زیست محیطی دشت الله آباد و پیغمبرکوه در شهرستان آبیک

لزوم جبران عقب ماندگی ها در حوزه فرهنگ دینی و مساجد شهرستان آبیک

افتتاح دو نمایشگاه عکس در آبیک همزمان با دهه کرامت و سالروز فتح خرمشهر

سفر یکروزه معاون سیاسی استاندار به آبیک چگونه گذشت !

توضیحات فرماندار آبیک درباره بهسازی محور قشلاق –خاکعلی

توضیحات فرماندار آبیک درباره بهسازی محور قشلاق –خاکعلی

اهدای 1500 بسته معیشتی به نیازمندان شهرستان آبیک در آستانه عید سعید فطر

از تحصیل در نجف تا اولویت های آبیک و آرزوهای امام جمعه فقید برای مردم شهرستان

دعوت بسیج رسانه شهرستان آبیک برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس با بیان  20 جمله از رهبر انقلاب درباره «فلسطین»

آیا آبیک دارای نماینده مستقل در مجلس خواهد شد؟ / دو حالت برای افزایش تعداد نماینده ها در استان قزوین

راهپیمایی روز قدس و تشییع شهید گمنام در آبیک

اقدامات شاخص ، مشکلات و نیازهای آبیک در سالی که گذشت!

لازمه تحقق شعار سال، بویژه در شهرستان آبیک !

مسئولان،مقابل سودجویان در پیغمبرکوه آبیک بایستند / لزوم کمک اعتباری و امکاناتی به شهرهای تازه تاسیس زیاران و قشلاق

پیام تبیینی، راهبردی امام جمعه شهرستان آبیک به مناسبت سال جدید

کلنگ گازرسانی به 6 روستای شهرستان آبیک به زمین زده شد

میدان میوه و تره بار شهرستان آبیک افتتاح شد

جزئیات مسمومیت 15 دانش آموز دختر یک مدرسه غیرانتفاعی در آبیک

ادامه مترو هشتگرد به قزوین در دستور کار قرار گیرد / لزوم دوبانده شدن جاده حادثه خیز آبیک_کمال آباد

کلنگ زنی الحاقیه بیمارستان دولتی شهرستان آبیک تا قبل از نیمه شعبان، عیدی به مردم است

تجدید میثاق با تنها خبرنگار شهید شهرستان آبیک / کتاب "عاشق تر از مجنون شهید شیخ حسنی" چاپ می شود

فرازهایی از  وصیت نامه تنها خبرنگار شهید شهرستان آبیک ، شهید طهماسب شیخ حسنی به مناسبت سالروز شهادت آن شهید والامقام

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک