آخرين مطالب

در سفر رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین به آبیک مطرح شد:

خادمان بازسازی عتبات رهروان شهید سلیمانی اند/ پیگیری اجرای طرح سردار دلها برای بازسازی عتبات / آغاز به کار رسمی ستاد آبیک با رونمایی از طرح شهید سلیمانی اخبار استان

خادمان بازسازی عتبات رهروان شهید سلیمانی اند/ پیگیری اجرای طرح سردار دلها برای بازسازی عتبات / آغاز به کار رسمی ستاد آبیک با رونمایی از طرح شهید سلیمانی

  بزرگنمايي:

مهدی طاهرخانی در دیدارهای جداگانه با امام جمعه ، فرماندار، فرمانده سپاه و مسئولان شهرستان آبیک به تشریح برنامه ها و اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات جهت جلب مشارکت های مردمی  پرداخت
مهدی طاهرخانی رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین در سفری به شهرستان آبیک زمان بازدید از دفتر ستاد شهرستان آبیک با رئیس و اعضای ستاد این شهرستان دیدار و گفتگو کرد و در ادامه در دیدارهای جداگانه با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی میر امینی امام جمعه شهرستان آبیک و شهرام احمدپور فرماندار و سرهنگ مسلم لطفی زاده فرمانده سپاه ناحیه امام صادق شهرستان آبیک و مسئولان ستادهای شهرهای خاکعلی زیاران و قشلاق و با مسئولان بسیج برادران و خواهران این شهرستان در خصوص فعالیتها و ماموریت های این ستاد چگونگی همکاری و مشارکت بیشتر به گفتگو پرداخت حجت الاسلام و المسلمین حسینی میر امینی در دیدار هیئت ستاد عتبات عالیات استان ضمن خیرمقدم و آرزوی توفیق برای مسئولان این ستاد در استان و شهرستان آبیک اظهار داشت: مسئولان این مجموعه باید توجه داشته باشند که در راستای اقداماتی گام بر می دارند که سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی بنیان گذار آن بوده و در صف اول آن قرار دارد و رهرو راه آن شهید والامقام هستند و ان شاءالله به گونه ای گام برداشته شود که در آخرت نیز در همان صف پشت سر شهید سلیمانی باشید .
وی افزود: مردم شریف آبیک نیز همواره در مسیر اهل بیت علیه السلام بوده و مشارکت داشته اند و طبیعتاً در این زمینه نیز مشارکت ویژه خواهند داشت.

پیگیری اجرای طرح سردار دلها، هر ایرانی 5هزارتومان برای بازسازی عتبات

در ادامه مهدی طاهرخانی با اشاره به فرازی از وصیت نامه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که فرموده است" یا ارحم الراحمین، مرا بپذیر، پاکیزه بپذیر  آنچنان که شایسته دیدارت شوم و جز دیدار تو را نمی خواهم" اظهار کرد: از  امام جمعه ،فرماندهی سپاه ، فرماندار و خادمان این درگاه که قرار است قدم هایی برای اهل بیت در بازسازی عتبات عالیات بردارند تشکر می کنم.
وی گفت: کار این ستاد با پیشنهاد شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز شده و به حمدالله امروز هم در دنیا و هم در کشور و استان قزوین و شهرستان آبیک توفیق حاصل شده و به زائران اهل بیت علیهم السلام خدمات می دهند و هم اینکه در بازسازی عتبات عالیات مشارکت دارند.
وی گفت: امروز کار بازسازی در نجف اشرف با احداث صحن حضرت زهرا سلام الله علیها که در حال تکمیل است و در کربلا نیز با صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب سلام الله علیها که حدفاصل خیمه گاه و تل زینبیه تا قتلگاه امام حسین علیه السلام با 50 درصد پیشرفت فیزیکی می باشد، در حال انجام است و در ایام اربعین پذیرای زائران خواهد بود .
طاهرخانی اظهار داشت: استان قزوین در بازسازی صحن دو طفلان حضرت مسلم علیه السلام نیز فعال است و امید داریم با خدمات و نذورات مردم به نحوه شایسته این کار را دنبال کنیم. همچنین ایجاد موکب های خدمات رسان به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام در اربعین هم در داخل ایران و هم در خاک عراق یکی از اقدامات مطلوب این ستاد می باشد .
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین در خصوص برنامه‌ها و اقدامات  این ستاد در قزوین و شهرستانهای این استان اظهار کرد: با طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که قبل از شهادت شان پیشنهاد دادند هر ایرانی در سال حداقل 5 هزار تومان برای بازسازی عتبات عالیات سهمی داشته باشد کار را دنبال خواهیم کرد و مشارکت مردم را با این طرح پیگیری خواهیم کرد، این شبکه باید در در طول سال فعال باشد و در شهرها و روستاها نسبت به جذب مشارکت بیشتر اقدام نمایند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: مسئولان و مدیران نهادها جزو هیئت امنای ستاد محسوب می‌شوند، فرماندهان بسیج و ایثارگران نیز از ظرفیتهایی هستند که بایستی از تجارب و همراهی آنان برای تحقق اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات بهره مند شد.
 وی افزود: کمک شود اگر املاکی را می شود واگذار شود و همچنین نذورات مردمی با جمع آوری به روش های مختلف از طریق صندوق ها، فضای مجازی و الکترونیکی و همچنین ارائه قبض در مراجعات حضوری برای بازسازی عتبات عالیات گام برداشته و سهم ویژه ای داشته باشیم.

بکارگیری ظرفیت بسیج و سپاه برای تحقق اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات
سرهنگ مسلم لطفی زاده فرمانده سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک نیز در این دیدار با بیان اینکه آبیک سبقه مذهبی دارد و مردم در جای جای این شهرستان نقش آفرینی می کنند افزود : خصوصاً در بحث اعتقادات در زمینه اهل بیت در مقاطع مختلف شاهد آن بوده ایم.
فرمانده سپاه آبیک گفت: آنچه که ظرفیت در بسیج و سپاه وجود دارد برای تحقق اهداف بازسازی عتبات عالیات به کار گرفته خواهد شد.
وی در ادامه اظهار کرد: موضوع پیاده روی جاماندگان اربعین یک نمونه بارز ارادت مردم  شهرستان به امام حسین علیه السلام است که جمعیت زیادی در این چند سال در آبیک از مزار

شهدای گمنام شهر آبیک تا مزار شهدای گمنام آمادگاه را به یاد حضرت سیدالشهدا طی می کنند.
 فرمانده سپاه آبیک افزود: همچنین در این شهرستان ظرفیت‌های زیادی از قبیل صنایع، کشاورزان و خیّرین و مجموعه های اداری و کارگری هم داریم که ارتباطات خوبی با مسئولان به ویژه آقای ملک پور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان به جهت عضویت وی در شورا و منتخب مردم بودن دارند که می توان از آنها استفاده کرد .
وی گفت: پیشنهاد می کنم اگر به صورت پروژه ای کارها مطرح بشود نتایج بهتری برای جذب مشارکت ها برسیم .
او در پایان اظهار داشت: یک گروه خودجوش از بانوان نیز مدتی است که اقدام به بافت یک فرش برای اهدای آن به حرم امام‌حسین نموده اند که در نیمه راه هستند و بر اساس دریافت نذورات مردمی به تهیه نخ مورد نیاز و بافتن آن می پردازند.

آغاز رسمی اقدامات ستاد آبیک با رونمایی از طرح شهید سلیمانی
عبدالله ملک پور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آبیک در این دیدار با بیان اینکه یکی از رموز ماندگاری سردار سلیمانی این است که هم در زمان جنگ و هم پس از جنگ تحمیلی در مواقع نیاز حضور داشت و کار خود را درست انجام داد، اظهار داشت: ما نیز باید همین کار را بکنیم و در زمان مورد نیاز موثر باشیم.
 ملک پور اظهار داشت: پس از انتصاب در ستاد اقدام به تشکیل کادر در ستاد مرکزی در شهرستان کردیم و پس از آن نیز در شهرهای خاکعلی قشلاق و زیاران نیز اعضای ستاد را انتخاب نمودیم که فعال شده اند و بر اساس کار ستاد در آبیک کارها را پیگیری می‌کنند .
ملک پور اظهار داست: طرح پیشنهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بنیانگذار ستاد بازسازی عتبات عالیات که هر ایرانی در سال 5000 تومان برای ستاد عتبات هدیه نماید را پیگیری نموده ایم ، طرح ها و پوستر آن نیز آماده شده که هفته آینده از آن رونمایی و رسماً آغاز به کار خواهیم کرد و سهم مردم آبیک در این راه محقق خواهد شد.

هر حرکت با نام سردار دلها همراه با توفیق بوده است

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک نیز در این دیدار با بیان اینکه همه ما تربیت یافتگان مکتب اهل بیت هستیم،اظهار داشت: مبنای تربیت ما ، مبنای رشد ما و اصول ما نشأت گرفته از روش پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام است.
وی افزود: اگر قدمی بر می داریم باید برای اعتلای این ارزشها باشد و با پیروزی انقلاب اسلامی این ارزش های دینی پررنگ تر شده است.
فرماندار آبیک اظهار کرد: هر حرکت و هر قدمی که حداقل در این دو سال اخیر با نام سردار دلها همراه شده است، همراه با توفیق بوده که آخرین آن، طرحِ کنترل بیماری کرونا با نام شهید سلیمانی بوده که خوشبختانه شاهد کاهش جان باختگان بوده ایم و این توفیق ادامه دارد .
فرماندار آبیک افزود: در شهرستان آبیک فهیم بودن ، متواضع بودن و همراهی با نظام ، انقلاب و رهبری از خصیصه‌های مردم آن می‌باشد و در روستاها و شهرهای آبیک با تقدیم شهدای والامقام سهم بسزایی در انقلاب داشته اند، چه قبل و چه بعد از انقلاب که این همراهی با انقلاب ولایت پذیری و متمایز بودن مردم در مکتب امام حسین را نشان می دهد.
 احمد پور در ادامه افزود: حتما مردم آبیک مشارکت خوبی در بازسازی عتبات عالیات خواهد داشت و ما نیز از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و جزو وظایف خود می دانیم که در این راه قدم برداریم و ان شاءالله شهرستان آبیک به عنوان یک شهرستان نمونه در کشور خواهد درخشید و ما هم کمک می‌کنیم تا این امر محقق شود و موجبات رضایت خداوند متعال، امام حسین علیه السلام و اهل بیت علیهم السلام را فراهم شود.
پس از پایان این دیدارها با حضور مسئولان از کارگاه بافت فرش اهدایی به حرم امام حسین علیه السلام بازدید شد و مقرر شد برای تهیه نخ ابریشم مورد نظر از خیرین مشارکت گرفته شود و فرماندار آبیک نیز مبلغ 10 میلیون تومان برای این امر کمک کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افتتاح 4 مرکز "مثبت زندگی" در آبیک/ارائه خدمات به 1800 معلول و زن سرپرست خانوار در این مراکز

تجویز "قرصهای لاغری " در واحدهای صنفی آبیک تهدیدی علیه سلامت شهروندان / لزوم نظارت جدی مسئولان

ساختمان‌های مخروبه محل تجمع معتادین در روستاها و شهرهای آبیک تعیین تکلیف شود/تخریب اماکن عمومی دولتی توسط شوراها جرم است

برخورد قاطع با زمین‌خواران منابع طبیعی آبیک/ توسعه کشت گیاهان دارویی با مشارکت جوامع محلی در شهرستان

مشارکت حدود 50 میلیارد ریالی خیران و مردم آبیک در اجرای 10 مرحله نهضت کمک مومنانه

نقش معلمان آبیکی در قالب مشاور، خیّر و مددکار اجتماعی و تهیه گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند ستودنی است

279 پایگاه پذیرای مردم آبیک در جشن نیکوکاری/پرداخت 12 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به 400 مددجو/اهدای حدود 200 دستگاه تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان نیازمند

مشکل سرمایه‌گذار در آبیک نداریم/اجرای طرح افزایش سالانه نرخ اشتغال 1000 نفر شدنی است/مدیر دانش‌‌آموخته‌ای که دانش‌محور عمل کند، کم داریم

مساعدت مسئولان برای راه اندازی کلینیک تخصصی مشاوره به عنوان مرکز مرجع در آبیک/لزوم تشکیل کارگروه صنعت، اقتصاد و اشتغال برای جاری شدن روحیه جهادی

کمیاب شدن "روغن جامد" در آبیک/ اختصاص سهمیه اندک به فروشگاهها و اظهار بی اطلاعی فروشندگان از زمان اختصاص این روغن

انجام واکسیناسیون کادر درمان بیمارستان شهدا علیه کرونا/ آغاز واکسیناسیون مردم شهرستان آبیک از فروردین 1400 با اولویت بندی

بی توجهی به فرآیندهای محیط زیستی و احتمال بالای افزایش بیماریهای سرطانی و صعب‌العلاج در شهرستان آبیک

تعیین سیاهه منابع آلاینده شهرستان آبیک/ برخورد قانونی با فروشندگان گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی و مهاجر/مشاهده عقاب‌ ماهی‌گیر درتالاب یعقوب‌آباد/ ارجاع 73 مورد تخلف به دستگاه قضایی

تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار دیگر برای آبرسانی به آبیک

گزارش جدیدی از کرونای انگلیسی در آبیک نداریم/ آغاز به کار شهرداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش نیروها و به صورت نوبت بندی

اِعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر در قزوین/تعیین تکلیف قرنطینه روستای حسین آباد پس از تست مجدد اهالی/ تاکید مسئولان آبیک بر حمایت مالی مسئولان استان/150 مورد مثبت کرونا در شهرستان

5 نام اول پسران و دختران شهرستان آبیک اعلام شد / محمدحسین و رستا در صدر انتخاب والدین

تست کرونای 2 سرباز در آبیک منفی شد/ حال عمومی مبتلایان کرونای انگلیسی مساعد است

ثبت 143 مورد کرونا مثبت طی دوهفته اخیر در آبیک / انتظار بارش 20 میلیمتری در آبیک

آبیک نیازمند بودجه بحران است/تمام موارد ابتلا به کرونا در این شهرستان انگلیسی است/خدمات به مردم حسین آباد باید درب منازل باشد

آبیک امکانات یارای مقابله با کرونای انگلیسی را ندارد/بیمارستان شهدا نیازمند تجهیزات کامل‌تر است/ کرونا جان 75 آبیکی را گرفته

صدور دستور وزیر بهداشت برای اختصاص 20 میلیارد تومان به مبارزه با کرونای انگلیسی در آبیک/اتخاذ تصمیمات قاطع برای خاموش کردن آتش زیر خاکستر کرونا

لزوم اقدامات جدی‌تر در حوزه پیشگیری و درمان کرونای انگلیسی در آبیک

شناسایی و برخورد با تولید و توزیع کنندگان مواد محترقه در آبیک/ افزایش دستگیری سارقان و کشفیات سرقت/جمع آوری معتادین در آینده نزدیک

مددجویان روستایی کمیته امداد به بهانه های مختلف از طرح مقاوم سازی مسکن محروم نشوند/تعدد مسکن گل و خشتی در روستاهای دامنه کوهستان آبیک/آمادگی کمیته امداد برای حل مشکلات مددجویان متقاضی تسهیلات مسکن روستایی

حسین آباد، پاره تن آبیک و آزمونی مهم برای مردم، رسانه ها و مسئولان

شهرستان آبیک قرنطینه نمی‌شود/مشخص شدن نتایج آزمایش کرونای اعضای خانواده متوفی کرونای انگلیسی فردا/پرهیز جدی از شرکت در هرگونه اجتماعات

آرزوی پرواز نوجوان کم توان جسمی آبیکی برآورده شد

هشدار درباره کرونای انگلیسی در آبیک / شهروندان هرگونه علائم کرونا را کرونای انگلیسی تلقّی و به بیمارستان شهدا مراجعه کنند

ساختمان جدید مرکز نگهداری زنان سالمند در آبیک افتتاح شد

افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه در آبیک

آیین افتتاح نمادین 446 پروژه عمرانی، محرومیت زدایی و اشتغالزایی قزوین در چناسک آبیک

خط تولید تجهیزات پزشکی یک واحد صنعتی در آبیک افتتاح شد/چراغ صادرات در شرکت نورآور ارتباط روشن می‌شود/اشتغال بیش از 70 زن سرپرست خانوار در شرکت

موسسه خیریه سالمندان انصار الشهداء آبیک راه اندازی شد

از کلنگ زنی خط انتقال آب شهرک صنعتی کاسپین یک تا افتتاح 8 پروژه خدمات عمرانی، شهری و حمایتی در آبیک

شناسایی 6 محوطه تاریخی در پیغمبرکوه آبیک/ ارسال پرونده محوطه ها تا پایان امسال به وزارت خانه

خانه مطبوعات شهرستان آبیک راه اندازی شد

از افتتاح سینمای دیجیتال باران در آبیک تا برپایی نمایشگاه " زن در قاب عکس" و طراحی چهره شهدای شهرستان

وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک را عملی می‌کنم/خدمتگزاری جای دعوا نیست/لزوم پیشرفت‌های مادی توام با پررنگ شدن اخلاق و معنویت

7 طرح آموزشی، فرهنگی، کشاورزی و صنعتی در آبیک به بهره‌برداری رسید

افتتاح خانه مطبوعات و سینما باران در آبیک با حضور استاندار قزوین

ردّ مصوبه ریاست جدید شورای شهر آبیک از سوی فرمانداری

کاهش ازدواج و طلاق و افزایش ولادت و وفات در آبیک

کمپهای ترک اعتیاد باید بوی درمان و روانشناسی دهد/آمادگی برای راه اندازی شلتر ، مراکز نگهداری بیماران روان و معلولین ذهنی در آبیک/ کرامت افراد در حال بهبود حفظ شود

روبان کمپ ترک اعتیاد و مرکز نیکوکاری در آبیک قیچی شد/افتتاح 2 پروژه عمران روستایی

برگزاری راهپیمائی خودرویی و موتوری 22 بهمن در آبیک/مسئولان فرصت خدمت به مردم را قدر بدانند/ فاصله گرفتن مسئولان از مردم خیانت است/انقلاب راه را برای نشر فرهنگ قرآن و اهل بیت "ع" فراهم کرد

حاشیه های نشست خبری فرماندار از اعتراض به نبود خبرنگاران در سفرهای مسئولان استانی به آبیک تا یک بام و دو هوای رسانه های رسمی و غیر رسمی!

احتمال لغو ریاست فیض الهی بر شورا ی شهر آبیک

تخلیه نخاله های ساختمانی در ورودی جاده سلامت آبیک خلاف قانون است

چرایی استعفا از زبان رئیس شورای شهر آبیک/ حاکم بودن فضای پلیسی در شورا/ در مصوبات مسائل شهری سلایق شخصی دخیل نشده

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک