در شورای زکات شهرستان آبیک عنوان شد:
شهرستان آبیک رتبه اول استان در پرداخت زکات / تقویت شورای زکات و تقدیر از مودیان زکات در دستور کار
جمعه 24 آذر 1402 - 2:49:34 PM
حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی امام جمعه شهرستان آبیک در جلسه شورای زکات شهرستان آبیک که با حضور مسئول شورای زکات کمیته امداد استان قزوین،  معاون فرماندار ، جانشین فرمانده سپاه ، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان آبیک، روسای ادارات بهزیستی، کمیته امداد، سازمان تبلیغات، شهردار و رئیس شورای شهر قشلاق ، رییس شورای بخش مرکزی، نماینده شهرداری زیاران ، مدیر حوزه علمیه خواهران و متولیان مربوط به زکات، در دفتر امام جمعه شهرستان آبیک برگزار شد ، ضمن تاکید بر لزوم ترویج و تلاش بیشتر برای پرداخت زکات از سوی جامعه هدف در شهرستان آبیک اظهار داشت:در رابطه با زکات در قرآن کریم بیش از 30 مرتبه اشاره شده است و مقام معظم رهبری نیز پیام بسیار مهمی داشتند.
وی در ادامه افزود: لازم است احصاء شود که در بخش گندم ، گاو و گوسفند چه تعداد افراد در شهرستان وجود دارد که به حد نصاب پرداخت زکات رسیده اند و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.
امام جمعه شهرستان آبیک اظهار کرد: الحمدلله با پرچمداری کمیته امداد شاهد یک حرکت خوب در آبیک هستیم و در زمینه صدقه دادن در شهرستان آبیک فرهنگ خوبی داریم و باید تقویت شود و در این راستا لازم است در نماز جمعه نیز دو صندوق از سوی کمیته امداد یکی در بخش برادران و یکی در بخش خواهران قرار دا ه شود تا نمازگزاران جمعه صدقات خود را ارائه نمایند.
وی تصریح کرد : اخذ 6 میلیاردتومان زکات در این شهرستان با شرایط وضعیت مالی موجود  خوب است و دلیل آن این است که مردم فرهنگ خوبی در این زمینه دارند و برای ارتقاء شرایط موجود به همت و تلاش بیش از پیش نیاز است تا خروجی آن را در پایان سال شاهد باشیم‌.
امام جمعه شهرستان آبیک در پایان به استفاده از ظرفیت مبلغین و مبلغات  ، تقدیر از مودیان زکات در اجلاس سالانه یا نماز جمعه شهرستان،  نشست و مذاکره با غیرمودیان بزرگ برای دریافت زکات،برگزاری منظم شورای زکات شهرستان، تقویت شورای زکات روستاها با حضور امناء ، پایگاه‌های بسبج و دهیاران ، لحاظ مشوقات  مالیاتی و استفاده بهینه از فضای مجازی و رسانه ها برای دریافت بیش از پیش زکات در شهرستان   و تحقق اهداف مربوطه تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری آبیک،  حجت الاسلام والمسلمین شهسواری مسئول شورای زکات کمیته امداد استان قزوین نیز در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم تلاش بیشتر بر ترویج پرداخت زکات اظهار داشت: 80 درصد زکوات استان قزوین برای محرومین و 20 درصد تیز صرف انور عمرانی شده است.
وی افزود: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته ، کمیته امداد شهرستان آبیک در رتبه بندی شورای زکات استان رتبه نخست را در بین شهرستان های استان قزوین کسب نموده است که از خدمات این اداره و شورای زکات این شهرستان قدردانی می شود.
حجت الاسلام شهسواری در پایان اطهار داشت : برای تحقق بیشتر اهداف شورای زکات  در شهرستان آبیک ضرورت دارد نسبت به برگزاری مستمر جلسات و بررسی و پیگیری مصوبات ، استفاده از فضای مجازی،  برگزاری جشن و گلریزان زکات و تقویت شورای زکات روستاها اهتمام لازم صورت پذیرد.

http://www.AkhbareAbyek.ir/Fa/News/122918/شهرستان-آبیک-رتبه-اول-استان-در-پرداخت-زکات---تقویت-شورای-زکات-و-تقدیر-از-مودیان-زکات-در-دستور-کار
بستن   چاپ