خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک عنوان کرد:
محکومیت اهانت به قرآن کریم/ منافقین آواره تر خواهند شد/ غرب چاره ای جز تعامل با ایران ندارد
چهارشنبه 7 تیر 1402 - 5:19:51 PM

خطیب جمعه و نمازگزاران نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان آبیک اهانت به قرآن کریم را محکوم و از آمران و عاملان این اقدام ددمنشانه ابراز انزجار کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آبیک،  حجت الاسلام والمسلمین صمد رمضانی امام جمعه موقت شهرستان آبیک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد حضرت ولی عصر عجل الله فرجه شهر آبیک برگزار شد، ضمن توصیه به تقوای الهی عید قربان را جشن عبودیت و بندگی و آغاز دهه امامت و لایت عنوان کرد و اظهار داشت: بر این اساس لازم است همه در برپایی هر چه باشکوه تر جشن ها و برنامه های این دهه اهتمام داشته باشند و حتی نذر قربانی  از عید قربان تا غدیر ادامه داشته باشد.
وی در ادامه با محکوم کردن حرکت ددمنشانه اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد اظهار داشت: این اقدام در راستای اهانت به مقدسات و ادیان بوده که در همه جا محکوم است و این کار در جایی اتفاق می‌افتد که ادعای مهد تمدن دارند و لذا این اهانت را محکوم می‌کنیم.
امام جمعه موقت آبیک در ادامه ضمن تبریک عید سعید قربان و غدیر با اشاره به خطبه پیامبر (ص) در روز عید غدیر گفت: پیامبر (ص) علی (ع) را بعنوان جانشین خود برای امت معرفی نمود و در همان خطبه بر پیروی از 12 امام تاکید  کردند که راه رستگاری در اطاعت و پیروی از ائمه اطهار(ع) است.
رمضانی به اتفاقات اخیر در باب منافقین اشاره کرد و گفت: این افراد جنایت های بسیاری را مرتکب شده اند و یکی از فجیع ترین آنها انفجار دفتر نخست وزیری و شهادت شهید آیت الله دکتر بهشتی و یاران باوفایشان بود که باید به سزای اعمالشان برسند و ما مشاهده می کنیم کسانی که از آنها حمایت می کردند و برای بر اندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی به اقدامات تروریستی آنها نیز دل بسته بودند حالا این گروه را طرد می کنند و در واقع غرب چاره ای جز تعامل با ایران ندارد  که این از قدرت جمهوری اسلامی است .
امام جمعه موقت آبیک افزود: ما شاهد اتفاقات مهمی در منطقه و بین الملل هستیم که این از قدرت دیپلماسی و اقدامات منطقه ای و بین المللی ایران است .
حجت‌الاسلام رمضانی خاطر نشان کرد: آمریکا و غرب در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران عاجز مانده اند و چاره ای جز تعامل ندارند و منافقین کور دل را نیز طرد می کنند و آواره مانده اند و روز به روز اوضاعشان بدتر خواهد شد .
 وی در پایان به مقوله ترویج ایمان و امید تأکید کرد و اظهار داشت: دولت سیزدهم در شرایط تحویل گرفته شد که نه تنها خزانه خالی بود بلکه بدهی های گزافی هم وجود داشت که دولت آیت الله رئیسی در حال پرداخت بدهی هاست، اما اقداماتی که از سوی دولت انجام می شود و خدمتگزاری اتفاق می افتد، سفرهای داخلی و بین الملل ریاست جمهور نیز مایه امیدواری است و ان شاءالله نتایج بیشتر و بهتری را در آینده شاهد باشیم .


http://www.AkhbareAbyek.ir/Fa/News/122885/محکومیت-اهانت-به-قرآن-کریم--منافقین-آواره-تر-خواهند-شد--غرب-چاره-ای-جز-تعامل-با--ایران-ندارد
بستن   چاپ