آخرين مطالب

در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آبیک مطرح شد؛

اِعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر در قزوین/تعیین تکلیف قرنطینه روستای حسین آباد پس از تست مجدد اهالی/ تاکید مسئولان آبیک بر حمایت مالی مسئولان استان/150 مورد مثبت کرونا در شهرستان اخبار شهرستان

اِعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر در قزوین/تعیین تکلیف قرنطینه روستای حسین آباد پس از تست مجدد اهالی/ تاکید مسئولان آبیک بر حمایت مالی مسئولان استان/150 مورد مثبت کرونا در شهرستان

  بزرگنمايي:

در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین که در شهرستان آبیک برگزار شد، بر اعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر، تست دوباره از مردم روستای حسین‌آباد کرد برای ادامه یا قطع قرنطینه، مثبت شدن تست 19 آبیکی به کرونای انگلیسی و سخن به میان آمد.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، شصت و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با حضور استاندار قزوین، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی‌میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک، فرماندار شهرستان آبیک و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در فرهنگسرای باران شهر آبیک برگزار شد.
هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین در این جلسه به اجرای اِعمال محدودیت‌های قاطع و سختگیرانه‌تر به مدت دو هفته در استان خبر داد و گفت: فعالیت صنوف از ساعت 21 شب باید تعطیل شود و هر واحد صنفی که تخطی کند فعالیتش در اخطار اول 10 روز تعطیل، در اخطار دوم یک ماه و در اخطار سوم به مدت سه ماه تعطیل خواهد شد.ترددهای شبانه هم از ساعت 21 شب تا 3 صبح ادامه خواهدیافت.
وی سخت‌ترین تصمیم را تعطیلی کسب و کار ذکر کرد و افزود: دوست نداریم کسب و کار تعطیل شود اما زمانی که کسبه‌ای بی‌ملاحظه فضا را آلوده می‌کند ناچار به برخورد هستیم و لازم است واحدهای صنفی با ظرفیت مناسب و رعایت پروتکل‎‌ها فعالیت کنندچرا که وقتی جان مردم در معرض خطر و تهدید قرار گیرد دیگر نمی‌توانیم کوتاه بیاییم و واحدهای تولیدی و صنفی باید خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت محدودیت‌ها کنند
این مسئول ادامه داد: در تصمیم‌ها و برنامه‌‍‌‌ریزی‌ها باید حواس مسئولان بیشتر جمع باشد و شرایط را با وسواس و دقت بیشتری و به نحو مطلوب مدیریت کنند.
استاندار قزوین اضافه کرد: با گذشت یک سال از شیوع کرونا با زحمات شبانه‌روزی خدمتگزاران استان قزوین و پستی و بلندی‌های بسیاری وضعیت کرونا خوب مدیریت شد اما توقع این بود که مردم در این عرصه میدان‌دار باشند و به محدودیت‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که بی‌توجی به محدودیت‌ها بی‌احترامی به جان خود و قانون است و می‌طلبد مردم همراهی بیشتری داشته باشند.
جمالی‌پور بر تست‌گیری دوباره مردم روستای حسین‌آباد شهرستان آبیک تاکید و خاطرنشان کرد: پس از مشخص شدن جواب تست‌ها در خصوص ادامه قرنطینه یا قطع آن تصمیم‌گیری خواهد شد.
وی بیان کرد: لازم است کمیته خاصی متشکل از متخصصین و پزشکان حاذق در دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تشکیل شود و نسبت به رصد وضعیت بیماران بدحال و حاد کرونایی و درمان آنها تلاش مضاعف‌تری شود گرچه مسئولان دانشگاه دقت لازم را بیشتر از ما دارند اما هدف این است که تعداد فوتی‌ها در هفته کاهش یابد.
این مسئول در پاسخ به مطلبی از امام جمعه شهرستان آبیک مبنی بر آخرین وضعیت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک گفت: چهارشنبه هفته گذشته تخصیص اعتباری جدیدی به این مهم صورت گرفته بود و لوله‌ها خریداری شده و سریع‌تر انتقال خواهد یافت. دولت به تعهد خود مبنی بر اتمام پروژه تا پایان عمر خدمت پایبند بوده و تلاش این است آب سد طالقان تا اواخر اردیبهشت ماه به آبیک برسد.

66 بیمار هم در آی‌سی‌یو بستری هستند

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در این جلسه
گفت: فوت مبتلایان کرونا در هفته گذشته به دلیل پیک بالای ابتلا بیشتر از هفته‌های گذشته بود در حال حاضر 19 بیمار زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند و 66 بیمار هم در آی‌سی‌یو بستری هستند و 40 ظرفیت خالی در این بخش خالی است.
وی افزود: در استان قزوین به جز شهرستان آبیک تمامی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار دارند که بر اساس سامانه سیب، تعداد بیماران مشکوک تنفسی ویزیت شده سرپایی در واحدهای تحت پوشش رشد بسیار بالایی داشته است.
این مسئول ادامه داد: بانوان خانه‌دار و کارگران بیشترین مبتلایان به کرونا دراستان قزوین را تشکیل می‌دهند این در حالی است که هفته پیش حضور در مراسم در استان6.6 بوده که این آمار رو به بالا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین این را هم گفت که میزان بستری در بیمارستان شهدای آبیک از  4.5 نفر در 100 هزار نفر، به 3.4 نفر رسیده است.
نیازمند مساعدتهای مالی برای روستای حسین آباد کرد هستیم
شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه به برگزاری ششمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان آبیک اشاره کرد و گفت: با دریافت خبر فرد متوفی ناشی از کرونای انگلیسی تصمیماتی در شهرستان آبیک اخذ شد و روزانه دو معاون درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تا روز پنجشنبه 30 بهمن در  شهرستان حضور داشتند و به دقت مسائل درمانی، بهداشتی و چکاپ مردم روستای حسین آبادکرد را انجام دادند.
وی افزود: طی 20 روز اخیر بیش از هشت میلیارد تومان به تجهیزات بیمارستان شهدای آبیک افزوده شده که شامل افزایش تختهای آی سی یو، سی سی یو، تشک مواج، مانیتورینگ، دستگاه اکسیژن ساز و غیره می‌شود.
فرماندار  شهرستان آبیک ادامه داد: اقدامات مختلفی از سوی دستگاههای اجرایی و حمایتی و سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک در روستای حسین آباد کرد اجرایی شده که میتوان به توزیع بسته های غذایی، تامین داروی رایگان، و ... اشاره کرد.
احمدپور اضافه کرد: به دلیل حال رو به بهبود بیماران مبتلا به کرونای انگلیسی  شهرستان آبیک، در حال حاضر نقاهتگاه بسته شده و فاقد بیمار است اما شرایط در این مکان کاملا آماده است و در صورت نیاز از آن استفاده می‌کنیم.
وی ضمن قدردانی از نگاه مثبت همه مدیران ستادی در استان قزوین توضیح داد: از استاندار قزوین درخواست می‌شود در ادامه قرنطینه روستای حسین آباد کرد به کمکها و مساعدتهای مالی برای تامین معیشت مردم و تهیه اقلام بهداشتی نیازمند هستیم.
این مسئول به منفی شدن تست کرونای تعدادی از سربازان پادگان‌های شهرستان آبیک اشاره و تصریح کرد: برای کنترل ترددهای به ورودی روستای حسین آباد کرد نیازمند همکاری پلیس راه هستیم و برای تهیه 85 بسته غذایی نیازمندان  به حمایت مالی مسئولان استان قزوین نیاز داریم.
وی خاطر نشان کرد: گرچه با مسدود کردن مسیر نظرآباد به سمت آبیک در حوزه حمل و نقل بار و مسافر مشکلاتی ایجاد می‌شود . یکی از دغدغه‌های مسئولان شهرستان آبیک طی یک سال اخیر این بود که از سمت استان البرز آسیب نبینیم و دچار مشکل نشویم و در بیشتر روزها در وضعیت زرد و آبی قرار داشتیم که با ورود کرونای انگلیسی شرایط سختی بر شهرستان حاکم شد.

نیازمند پول نقد و تامین اعتبارات هستیم

دکتر محسن چیت‌سازان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در این جلسه اقدامات رسمی در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونای انگلیسی از 21 بهمن ماه آغاز شد و 590 مورد خوشه‌یابی انگلیسی انجام داده‌ایم که 19 مورد مثبت بوده است. از 15 بهمن ماه تاکنون 1500 مورد نمونه‌گیری در شهرستان آبیک صورت گرفته که حدود 150 مورد مثبت کرونایی داشته‌ایم.
وی افزود: طبق شاخصی که وجود دارد به ازای هر نفر مورد مثبت کرونایی، موظف هستیم 10 نفر بیماریابی انجام دهیم که در کشور به 5 نفر رسیده اما در شهرستان آبیک از مرز 10 نفر گذشته است.
این مسئول ادامه داد: یک دستگاه آمبولانس برای خدمات پرستاری در روستای حسین‌آباد کرد شهرستان آبیک مستقر کرده بودیم که شبانه‌روز اقداماتی همچون خدمت در محل، جا به جایی بیماران، توزیع دارو و بردن پزشک را بی‌وقفه و شبانه‌روز انجام می‌داند اگرچه همه بیماران شرایط یکنواخت ندارند اما بیشتر بیماران به حضور در بیمارستان تمایل ندارند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک اضافه کرد: اگرچه بیش از هشت میلیارد تومان به تجیهزات بیمارستان شهدای آبیک افزوده شده وتجهیزاتی همچون سی‌سی‌یو، آی‌سی‌یو و تشک مواج و مانیتورینگ و غیره به مجموعه بیمارستان اضافه شده اما علاوه بر تجهیزات، نیازمند پول نقد و تامین اعتبارات برای ظرفیت‌سازی بیشتر و رفع مشکلات روز در بیمارستان هستیم.
چیت‌سازان خاطرنشان کرد:  از حدود 1500 نمونه‌گیری شده از جمعیت حدود 60 هزار نفری شهر آبیک،150 مورد مثبت کرونا بوده یعنی 10 درصد جمعیت شهر مبتلا هستند که اگر به کل شهرستان تعمیم دهیم باید گفت 6 هزار مبتلا به کرونا داریم که هنوز شناسایی نشده‌اند که مردم نباید به دنبال این موضوع باشند که چه کسی و در کجا به کرونا مبتلا شده بلکه باید بدانند که 6 هزار نفر شناسایی نشده داریم که می‌طلبد مسئولان مراقبت کامل از مجموعه تحت امر خود داشته باشند و مردم هم پروتکل‌ها را مجدانه رعایت کنند.
وی بر اندیشیدن تدابیر خاص و نظارت‌های بیشتربر مکان‌های پرجمعیت و پرتراکم همچون بانک‌ها، ادارات، تالارها و مراسم عرسی و عزا برای پیشگیری از افزایش ابتلا به کرونا تاکید کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افتتاح 4 مرکز "مثبت زندگی" در آبیک/ارائه خدمات به 1800 معلول و زن سرپرست خانوار در این مراکز

تجویز "قرصهای لاغری " در واحدهای صنفی آبیک تهدیدی علیه سلامت شهروندان / لزوم نظارت جدی مسئولان

ساختمان‌های مخروبه محل تجمع معتادین در روستاها و شهرهای آبیک تعیین تکلیف شود/تخریب اماکن عمومی دولتی توسط شوراها جرم است

برخورد قاطع با زمین‌خواران منابع طبیعی آبیک/ توسعه کشت گیاهان دارویی با مشارکت جوامع محلی در شهرستان

مشارکت حدود 50 میلیارد ریالی خیران و مردم آبیک در اجرای 10 مرحله نهضت کمک مومنانه

نقش معلمان آبیکی در قالب مشاور، خیّر و مددکار اجتماعی و تهیه گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند ستودنی است

279 پایگاه پذیرای مردم آبیک در جشن نیکوکاری/پرداخت 12 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به 400 مددجو/اهدای حدود 200 دستگاه تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان نیازمند

مشکل سرمایه‌گذار در آبیک نداریم/اجرای طرح افزایش سالانه نرخ اشتغال 1000 نفر شدنی است/مدیر دانش‌‌آموخته‌ای که دانش‌محور عمل کند، کم داریم

مساعدت مسئولان برای راه اندازی کلینیک تخصصی مشاوره به عنوان مرکز مرجع در آبیک/لزوم تشکیل کارگروه صنعت، اقتصاد و اشتغال برای جاری شدن روحیه جهادی

کمیاب شدن "روغن جامد" در آبیک/ اختصاص سهمیه اندک به فروشگاهها و اظهار بی اطلاعی فروشندگان از زمان اختصاص این روغن

انجام واکسیناسیون کادر درمان بیمارستان شهدا علیه کرونا/ آغاز واکسیناسیون مردم شهرستان آبیک از فروردین 1400 با اولویت بندی

بی توجهی به فرآیندهای محیط زیستی و احتمال بالای افزایش بیماریهای سرطانی و صعب‌العلاج در شهرستان آبیک

تعیین سیاهه منابع آلاینده شهرستان آبیک/ برخورد قانونی با فروشندگان گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی و مهاجر/مشاهده عقاب‌ ماهی‌گیر درتالاب یعقوب‌آباد/ ارجاع 73 مورد تخلف به دستگاه قضایی

تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار دیگر برای آبرسانی به آبیک

گزارش جدیدی از کرونای انگلیسی در آبیک نداریم/ آغاز به کار شهرداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش نیروها و به صورت نوبت بندی

اِعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر در قزوین/تعیین تکلیف قرنطینه روستای حسین آباد پس از تست مجدد اهالی/ تاکید مسئولان آبیک بر حمایت مالی مسئولان استان/150 مورد مثبت کرونا در شهرستان

5 نام اول پسران و دختران شهرستان آبیک اعلام شد / محمدحسین و رستا در صدر انتخاب والدین

تست کرونای 2 سرباز در آبیک منفی شد/ حال عمومی مبتلایان کرونای انگلیسی مساعد است

ثبت 143 مورد کرونا مثبت طی دوهفته اخیر در آبیک / انتظار بارش 20 میلیمتری در آبیک

آبیک نیازمند بودجه بحران است/تمام موارد ابتلا به کرونا در این شهرستان انگلیسی است/خدمات به مردم حسین آباد باید درب منازل باشد

آبیک امکانات یارای مقابله با کرونای انگلیسی را ندارد/بیمارستان شهدا نیازمند تجهیزات کامل‌تر است/ کرونا جان 75 آبیکی را گرفته

صدور دستور وزیر بهداشت برای اختصاص 20 میلیارد تومان به مبارزه با کرونای انگلیسی در آبیک/اتخاذ تصمیمات قاطع برای خاموش کردن آتش زیر خاکستر کرونا

لزوم اقدامات جدی‌تر در حوزه پیشگیری و درمان کرونای انگلیسی در آبیک

شناسایی و برخورد با تولید و توزیع کنندگان مواد محترقه در آبیک/ افزایش دستگیری سارقان و کشفیات سرقت/جمع آوری معتادین در آینده نزدیک

مددجویان روستایی کمیته امداد به بهانه های مختلف از طرح مقاوم سازی مسکن محروم نشوند/تعدد مسکن گل و خشتی در روستاهای دامنه کوهستان آبیک/آمادگی کمیته امداد برای حل مشکلات مددجویان متقاضی تسهیلات مسکن روستایی

حسین آباد، پاره تن آبیک و آزمونی مهم برای مردم، رسانه ها و مسئولان

شهرستان آبیک قرنطینه نمی‌شود/مشخص شدن نتایج آزمایش کرونای اعضای خانواده متوفی کرونای انگلیسی فردا/پرهیز جدی از شرکت در هرگونه اجتماعات

آرزوی پرواز نوجوان کم توان جسمی آبیکی برآورده شد

هشدار درباره کرونای انگلیسی در آبیک / شهروندان هرگونه علائم کرونا را کرونای انگلیسی تلقّی و به بیمارستان شهدا مراجعه کنند

ساختمان جدید مرکز نگهداری زنان سالمند در آبیک افتتاح شد

افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه در آبیک

آیین افتتاح نمادین 446 پروژه عمرانی، محرومیت زدایی و اشتغالزایی قزوین در چناسک آبیک

خط تولید تجهیزات پزشکی یک واحد صنعتی در آبیک افتتاح شد/چراغ صادرات در شرکت نورآور ارتباط روشن می‌شود/اشتغال بیش از 70 زن سرپرست خانوار در شرکت

موسسه خیریه سالمندان انصار الشهداء آبیک راه اندازی شد

از کلنگ زنی خط انتقال آب شهرک صنعتی کاسپین یک تا افتتاح 8 پروژه خدمات عمرانی، شهری و حمایتی در آبیک

شناسایی 6 محوطه تاریخی در پیغمبرکوه آبیک/ ارسال پرونده محوطه ها تا پایان امسال به وزارت خانه

خانه مطبوعات شهرستان آبیک راه اندازی شد

از افتتاح سینمای دیجیتال باران در آبیک تا برپایی نمایشگاه " زن در قاب عکس" و طراحی چهره شهدای شهرستان

وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک را عملی می‌کنم/خدمتگزاری جای دعوا نیست/لزوم پیشرفت‌های مادی توام با پررنگ شدن اخلاق و معنویت

7 طرح آموزشی، فرهنگی، کشاورزی و صنعتی در آبیک به بهره‌برداری رسید

افتتاح خانه مطبوعات و سینما باران در آبیک با حضور استاندار قزوین

ردّ مصوبه ریاست جدید شورای شهر آبیک از سوی فرمانداری

کاهش ازدواج و طلاق و افزایش ولادت و وفات در آبیک

کمپهای ترک اعتیاد باید بوی درمان و روانشناسی دهد/آمادگی برای راه اندازی شلتر ، مراکز نگهداری بیماران روان و معلولین ذهنی در آبیک/ کرامت افراد در حال بهبود حفظ شود

روبان کمپ ترک اعتیاد و مرکز نیکوکاری در آبیک قیچی شد/افتتاح 2 پروژه عمران روستایی

برگزاری راهپیمائی خودرویی و موتوری 22 بهمن در آبیک/مسئولان فرصت خدمت به مردم را قدر بدانند/ فاصله گرفتن مسئولان از مردم خیانت است/انقلاب راه را برای نشر فرهنگ قرآن و اهل بیت "ع" فراهم کرد

حاشیه های نشست خبری فرماندار از اعتراض به نبود خبرنگاران در سفرهای مسئولان استانی به آبیک تا یک بام و دو هوای رسانه های رسمی و غیر رسمی!

احتمال لغو ریاست فیض الهی بر شورا ی شهر آبیک

تخلیه نخاله های ساختمانی در ورودی جاده سلامت آبیک خلاف قانون است

چرایی استعفا از زبان رئیس شورای شهر آبیک/ حاکم بودن فضای پلیسی در شورا/ در مصوبات مسائل شهری سلایق شخصی دخیل نشده

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک